Home / Gündem / ‘Keyfi ve hukuk dışı’ sürgünler protesto edildi

‘Keyfi ve hukuk dışı’ sürgünler protesto edildi

Bts adana şubesi, yöneticileri turan erdoğan’ın sürgün edilmesinin “hazzı ve hukuk dışı” olduğunu belirterek, sürgün uygulamalarından vazgeçilmesini istedi.
Birleşik nakliyecilik çalışanları sendikası (bts) adana şubesi, yöneticileri turan erdoğan’ın osmaniye’ye sürgün edilmesine tepki gösterdi. Adana garı önünde meydana getirilen açıklamaya öğrenim sen üyeleri ve çok rakamda şahıs de destek verdi.

BTS Adana Şube Başkanı Tonguç Özkan, hukuk ve adalete sığmayan sürgün uygulamalarına maruz kaldıklarını ifade etti. Özkan, yöneticileri Erdoğan’ın TCDD Trafik Daire Başkanı Abdullah Özcanlı ile bir teftiş sırasında yaşanan tartışmadan sonra sürgün edildiğine işaret ederek, “4688 Sayılı Sendika Kanunu’na göre sendika işyeri temsilcileri ve yöneticileri isteği dışında çalışmakta olduğu yerden başka yerde çalıştırılmaz. Örgütlenme çalışmalarının engellememesini esas alan bu yasaya uymayan TCDD yöneticileri derhal bu yanlıştan vazgeçmelidir. Şube yöneticimizin görevlendirilmesi iptal edilerek işyerine iadesi ivedi şekilde sağlanmalıdır. Buradan bir kere daha bu hukuk dışı ve keyfi uygulamalardan korkmadığımızı, bu baskılara karşı susmayacağımızı ve kendilerine itaat etmeyeceğimizi söylemek istiyoruz” dedi.

Sonrasında konuşan Turan Erdoğan, tüm baskı ve hukuk dışı uygulamalara boyun eğmeyerek, mücadele edeceklerini dile getirdi.

hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Kayseri Cezaevi’nde ayakta sayım dayatması

Kayseri Bünyan 1 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan HDP Muş eski İl Eşbaşkanı Ferhat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir