Home / Dünya / Rojava’da Rakkalı aşiret: QSD etrafında toplanalım

Rojava’da Rakkalı aşiret: QSD etrafında toplanalım

Rakka’nın beric aşireti, dêrazor’da bir saldırı sonucu ömürın yitiren igêdat aşireti liderine ilişkin açıklama yaparak, igêdat aşiretine qsd çevresinde kenetlenme çağrısında bulunmuş oldu.

Rakka’nın berîc aşireti dêrazor’da katledilen igêdat aşireti liderine ait açıklama yaptı. Berîc aşireti lideri şêx ali mehmud ve beric aşireti personellerinin katıldığı açıklamada demokratik suriye güçleri (qsd) çevresinde kenetlenme çağrısı yapıldı.

Açıklamada konuşan berîc aşireti lideri şêx ali mehmud, kazanımlarının türkiye, iran ve suriye hükümeti’nin hedefinde bulunduğunu belirterek, arap ileri gelenlerinin hedef alan taarruzların halklar içinde fitne çıkarmaya yönelik olduğunu söyledi.

‘kazanimlarimiz türkiye, iran ve suriye hükümetinin hedefinde’

Ali mehmud bölgede savaşın zorluklarının hala devam ettiğini ve bölge halkının hala göç yollarında zorlandığını belirterek, savaşın yol açtığı yaraların sarılmaya devam edildiğini anlatım etti. “ağır bedeller ödeyerek elde ettiğimiz kazanımlarımız türk devleti, iran ve suriye hükümetinin hedefinde bulunuyor” diye geçindiren ali mehmud şöyle devam etti: “her türlü fırsatı kullanmaya çalışan bu rejimler halkların beraber yaşadığı sistemi yok etmeye çalışıyor. En son bölgedeki arap ileri gelenleri hedef alan bazı odaklar halklar arasına fitne sokmaya çalışıyor” dedi.

‘komploculara karşi kenetlenelim’

Ali mehmud açıklamanın devamında şunları kaydetti: “bölgedeki yurtsever aşiretler demokratik millet projesine yönelik meydana getirilen bütün taarruzlara rağmen insanlık onurunu korumuş olan bir noktada durdular. Aşiretlerin bu duruafaki korkanlar bugün dêrazor’da kirli planlar hayata geçiriyor. Bölgemizde çıkarılmaya çalışılan bütün karışıklıklara karşın onurlu bir şekilde burada durmaya devam ediyoruz. Bölgemizde çıkarılmak istenen fitne çabalarını en sert halde kınıyoruz. Komploculara karşı gençlerimiz kendi ülkelerinin güçleri etrafında kenetlenmelidir. Yaşasın, demokratik, çoğulcu, özgür suriye!”

hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Belarus’ta fabrikalar ve çalışanları greve gitti

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı svetlana tikhanovskaya’nın çağrsıcaklıkna minsk’tek bir çok fabrika çalışanı cevap verdi. Cumhurbaşkanı lukaşenko’yu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir