Home / Gündem / Apê Musa’ya dair anı kitabı raflardaki yerini aldı

Apê Musa’ya dair anı kitabı raflardaki yerini aldı

Aram Yayınları, 8 yeni kitabı daha okuyucularla buluşturdu. Yayımlanan eserler arasında Musa Anter’in (Apê Musa) 100’üncü yaş dönümüne özel hazırlanan, birçok önemli ismin kendisiyle olan yaşanmışlıklarını kaleme aldığı anı kitabı da var.

Bu güne dek birçok önemli eseri yayımlayan Aram Yayınevi, okuyucuların karşısına 8 yeni kitapla çıktı. Yayınevi’nin yayımlarına eklediği son eserler arasında 5 Kürtçe şiir, 2 Kürtçe romanın yanı sıra Musa Anter’in (Apê Musa) 100’üncü yaş dönümüne özel olarak hazırlanan “Apê Mûsa Musa Anter 100 yaşında!” adlı anı kitabı da var.

Gazeteci Hüseyin Aykol’un çağrısıyla Musa Anter’in çocuklarının yanı sıra birçok yazar, şair, aydın, sanatçı, siyasetçi, gazeteci, dilbilimci, kadın aktivist ile Apê Musa’nın “küçük generalleri”nden oluşan onlarca tanınmış isim kendisiyle olan yaşanmışlıklarını kaleme aldı.

Editörlüğünü yine Hüseyin Aykol’un yaptığı kitapta okuyucular Tarık Ziya Ekinci, Ahmet Telli, Ahmet Türk, Murathan Mungan, Eren Keskin, Fikret Başkaya, İsmail Beşikçi, Ayşe Gökkan, Zübeyir Aydar, Halil Ergün, Sinemxan Bedirxan, Pervin Buldan, Mazlum Çimen, Yılmaz Yakut gibi isimlerin de aralarında yer aldığı birçok çok kişinin kaleminden Apê Musa’nın bilinmeyen yönlerini öğrenebilecek.

Aram Yayınları’ndan çıkan diğer kitaplar ise şöyle:

Hüseyin Duman’in kaleme aldığı ‘Xeyala Vegerê’; Savaş Amed’in ‘Agir Bi Berfê Ket’; Abdurrahman Yıldırım’ın ‘Raperîna Demsala Min’; Fazil Atan’ın ‘Şûnwarê Bîranînan’; Medya Yaklav’ın ‘Welatê Min’; Cihan Azad Aydemir’in ‘Berbang Bû Piçûkê Min’ ve Zeynep Taşgir’in ‘Demnarîn’

hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Kayseri Cezaevi’nde ayakta sayım dayatması

Kayseri Bünyan 1 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan HDP Muş eski İl Eşbaşkanı Ferhat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir