Home / Spor / Şenol Güneş: ‘Macaristan maçına göre kadroda çok değişiklik yapacağız’

Şenol Güneş: ‘Macaristan maçına göre kadroda çok değişiklik yapacağız’

A Ulusal Futbol Takımı Teknik patronu Şenol Güneş, Sırbistan mücadelesinin zor geçeceğini belirterek, “Perşembe günkü maça göre çok farklık yapacağız” diye konuştu.
UEFA Uluslar B Ligi 3. Grup ikinci mücadeleninde Sırbistan ile karşılaşacak olan A Ulusal Futbol Takımı’nda teknik patron Şenol Güneş ve ulusal futbolcu Ozan Kabak, mücadele öncesi karşılaşmanın oynanacağı Rajko Mitic Stadyumu’nda medya toplantısı tertip etti. Toplantıda öncelikle konuşan milli oyuncu Ozan Kabak, Sırbistan’ın ehemmiyetli bir futbol ekolü olduğunu ifade ederek, “İyi oyuncuları var, hücumda çok tesirliler. Biz de iyi . Elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz. Avrupa Şampiyonası’nın ertelenmesi bizim için pozitif oldu. Sakat olan oyuncular vardı. Allahın izniyle onlar da yıla bizimle beraber olacak” şeklinde konuştu.

Şenol Güneş: “Macaristan mücadelenine göre kadroda çok farklık yapacağız”

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ise Sırbistan karşısında Macaristan mücadelenindeki kadrodan çok değişik oyunculara talih vereceğini vurgulayarak, “Yine bir yola çıkıyoruz. Üç günde bir mücadele oynamak vaziyetindesiniz. Milli takım takviminde belli bir takvim var. 3 günde bir maç yaparken oyuncuların bir yıpranma hissesi var. Oyuncuları savunarak, bu maçta da olası olduğunca farklık yapmak vaziyetindeyiz. Bu maçlara değer vermediğimiz manası taşımaz. A Milli Takım’a çağrılan her oyuncu, o takımın direk oyuncusu olmalıdır. Bazen oynadığınız oyunun karşılığını alamayabilirsiniz, fakat bu gelecek mücadelelerde yüzde yüz devam eder diye bir şey yok. Perşembe günkü maça göre çok farklık yapacağız. Merih 90 dakika ilk kez oynadı. Sıhhat olarak mesele yok fakat peş peşe mücadele oynarsa ne olur? Takımda büyük bir farklık yapacağımızı söyleyebilirim” izahını yaptı.

“Macaristan mücadeleninde eksikliklerimizi görmüş olduk”

Tecrübeli çalıştırıcı, 1-0 kaybedilen Macaristan mücadelesinin sorulması üzerine şu cevabı verdi:
“Macaristan mücadelesi oyun olarak da netice olarak da kötü bir izlenim bıraktı. Oyuncularımız da takımımız da bu değil. Bu dalgalanmayı geçirdik. Hücumda tesirli olmamız gerekirken; rakip daha iştahlı ve dikkatli oynadı. Rakip bizden daha fazla pozisyonu girdi. İkinci yarı oyunu dengeledik fakat serbest vuruştan gol yedik. 10 ay sonra ilk müsabakayı yaptık. Bazen bir takım takımlar daha diri olabiliyor. Takım oyunu olarak da fizik olarak da iyi değildik. Negatifliklerin fazla olduğu bir mücadeleydi. Bir takım oyuncularımızı görme bahtımız oldu. Oyun olarak da eksiklerimizi görmüş olduk.”

“Zor bir mücadele bizi bekliyor”

UEFA Uluslar B Ligi 3. Grup ikinci mücadeleninde yarın karşılaşacakları rakibi Sırbıstan’ı değerlendiren Şenol Güneş, “Rakibimiz, oyuncu üretebilen bir ülkenin takımı. Aleksic, Başakşehir’de; Ljajic, Beşiktaş’ta, onlar da kabiliyetli oyuncular. İyi oyuncuları var. Sırbıstan’da üst düzey liglerde 35 oyuncuları var. Bunların toplam değeri 420 milyon Euro. Bizi zor bir maç bekliyor. Onlar da ilk maçta Rusya karşısında tesirli oynadılar ancak Rusya maçı 3-1 aldı. Bu tip maçlarda ne olacağı belli olmuyor. Yarın oynayacağımız maçta kendi oyunumuzu oynayıp kazanmak istiyoruz” değerlendirmesini yaptı.

“Korona virüse karşı herkesin dikkat etmesi gerek”

Korona virüse karşı Türk halkının dikkatli olması gerektiğini söyleyen deneyimli çalıştırıcı, “İyi bir görüntü değil. Ülkemizde ve dünyada pandemi artarak devam ediyor. Burada sokağa az insan çıkıyor. Bizde de aynı şey olmalı. Herkesin dikkatli olması gerekiyor. Zor bir dönemden geçiriyoruz. Futbol ehemmiyetli ama sıhhat daha da ehemmiyetli. Tüm dünyadaki insanlara sağlık ve mutluluk diliyorum” dedi.

hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir