Home / Dünya / Deutsche Bank: ‘Karışıklık çağı’ başlıyor

Deutsche Bank: ‘Karışıklık çağı’ başlıyor

Deutsche Bank’ın yaptığı araştırmaya göre, 1980’den bu yana devam eden globalleşme çağı yerini “karışıklık çağına” bırakıyor.

Deutsche Bank’ın yatığı bir araştırmaya göre, globalleşme çağının yerini “karışıklık çağı” bırakıyor. Deutsche Bank’ın stratejisti Jim Reid öncülüğündeki bir grup tahlil uzmanının yaptığı tahminlere göre, yeniçağın karakteristik özelliği Çin ekonomisinin AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ekonomisi üzerindeki yükselişi olacak. Sputnik’in geçtiği haberde, Bu çatışmanın soğuk savaş döneminde AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ve Sovyetler Birliği arasındaki ilişkileri andıracağı ileri sürüldü.

Uzmanlar, global borçtaki büyümenin ve merkez bankalarının “helikopter para” siyasetinin devam etmesini ve 21. asırda yetişkinliğe giren genç nesillerin seçmen ağırlığı açısından da dahil olmak üzere tesirinin güçlenmesini bekliyor.

Enflasyondaki artış, abuhava konusunda kaygılar, nesiller arasındaki rekabetin sertleşmesi ve yeni bir teknolojik devrim de “karışıklık çağının” özellikleri arasında gösterildi.

Uzmanlar, karışıklık çağını yatırımlardan vazgeçme nedeni olarak görülmemesi gerektiğini kaydederek aksine beraberinde “daha büyük müdahale ve likidite getireceğini” vurguladı.

hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Gazze’de gerilim tırmandı, Mısır sakinleştirmeye çalışıyor

Iki milyon nüfuslu gazze şeridi’nde nüfusun yarısında fazlası zaruret sınırı altında yaşıyor. Roket atışları ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir