Ortadoğu Haber
Dünya'da ve Ortadoğu'da Güncel Haberler

DSG’den son dakika açıklaması: 60 mayın 17 ölü

Demokratik Suriye Güçleri (DSG) ile DAIŞ arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı Yukarı Baxoz köyünde bulunan DSG Komutanı, devam eden çatışmalarda şu ana kadar 17 DAİŞ’linin öldürüldüğünü söyledi.

DSG’nin DAIŞ militanlarını Fırat Nehri’nin doğusundaki son işgal alanlarına yönelik başlattığı Cizre Fırtınası Hamlesi’nin “Terörü sona erdirme” aşaması, DGS’nin bölgedeki ilerleyişi ile devam ediyor.

DAİŞ’in bulunan bölgenin stratejik noktası konumundaki Hecîn Kasabası’na ilerleyen DGS ve DAIŞ arasında Yukarı Baxoz köyünde saatlerdir şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Köy içerisinde süren çatışmalarda yer alan bir DSG Komutanı, ANHA’ya devam eden çatışmalarda şu ana kadar 17 DAİŞ’linin öldürüldüğünü aktardı.

Komutan ayrıca köy içerisinde çetelere ait bir askeri aracın da imha edildiğini söyledi. QSD’ye bağlı özel birlikler de gün içerisinde köydeki 60 mayını da etkisiz hale getirdi.

Öte yandan QSD Basın Merkezi, devam eden çatışmalardan bir DSG’lerinde 1 kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Bunları da beğenebilirsin