Ortadoğu Haber
Dünya'da ve Ortadoğu'da Güncel Haberler

FLAŞ İDDİA – ABD Demirtaş’ın listesini Türkiye’ye verdi

Türkiye ile ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı. İddiada Demirtaş’ın serbest bırakılacağı ileri sürüldü.

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün danışmanlığına yapan Yeni Çağ yazarı Ahmet Takan bugün çok konuşulacak bir iddia ortaya attı.

Ankara kulislerine ilişkin yapmış olduğu haberlerle tanınan Takan bugün Yeni Çağ’da yayınlanan “‘Selo’ kaçıncı devriyede serbest bırakılacak?..” başlıklı yazısında ABD’nin serbest bırakılması için Türkiye’ye 15 kişilik bir liste verdiğini ve bu listede Selahattin Demirtaş’ın da bulunduğunu ileri sürdü.

Tankan, sağlam kanallardan aldığını iddia ettiği haberinin doğruluğuna kanıt olarak da Devlet Bahçeli’nin partisinin son grup toplantısında yaptığı konuşmayı gösterdi. Tankan’a göre Bahçeli yeni bir çözüm sürecinin zeminini hazırlayan bir konuşma yaptı.

Yazının ilgi kısmı şöyle:

“Vee… En ateşli, uçan, havada parende atan alkışlar eşliğinde MHP grup toplantısında kürsüde Doktor Devlet Bahçeli vardı. Her zamanki gibi esti, gürledi. İtina ile tabanın gazını aldı!.. Dedi ki; “Türkiye’yi kurnazca kurulan tuzaklarla yeni bir çözüm sürecine sokma çabaları varsa bilinmelidir ki Türk milleti bu öldürücü zehri asla içmeyecek. Terörle masa kurulmaz.” Oturdukları sıralarda füze rampasından fırlayacakmış gibi yerlerinde duramayan MHP mebusları şak şak görevinibaşarıyla ifa etti!.. Tabii ki, kimsenin aklına, “bu Türk milletinin önüne gelen kaçıncı öldürücü zehir”, “teröristlerle kurulan kaçıncı masa”, “Çözüm sürecinde asker kışlaya hapis edilirken biz ne yaptık, Bahçeli ne yaptı”, “PKK ile mücadele eden Türk askerine ‘hain’ damgası vurulup kodeslere tıkılırken Doktor Bahçeli neredeydi, bizler neredeydik”, “Öcalan’a ‘sayın’ denilirken Meclis’e gelmeyi mi unutmuştuk?”, ” Dolmabahçe mutabakatı imzalanırken, Kızılcahamam’da kamptaydık da duymamış mıydık”, “Ankara ve İstanbul semalarına Kürdistan bayrağı çekilirken, Barzani’nin kafasından aşağı gül yaprakları dökülürken Ay’a ayak basacak ilk Türk olarak uzay yolculuğuna çıkmıştık” gibi sorular gelemezdi!.. Anlayacağınız, Doktor Bahçeli ve diğer görevliler şiddetli muhalefet rolü keserek yine zemini uygun hale getirdi…

Papaz Bruson’un serbest bırakılmasından önce de sonra da ABD ile yapılan pazarlıklar aşikâr. Halkbank’ın da pazarlık maddeleri içinde olduğunu defalarca yazdık. İnkâr ettiler. Sonunda en yetkili ağızlar, bankanın pazarlık edilen maddeler içinde olduğunu itiraf etti. Şimdi de, başkentin derin kulislerine yeni bir iddia düştü;

“ABD, Türkiye’ye serbest bırakılmasını istediği 15 kişilik yeni bir liste verdi. İçinde Selahattin Demirtaş da var.”

Avrupa’nın, AİHM’de nihai karar aşaması sürecinde olan Selahattin Demirtaş davası ile ilgili Türkiye’ye “serbest bırakın” dayatması yaptığını daha önce dile getirmiştik. Sağlam kaynaklardan duyduğum son iddianın arkasından Bahçeli’nin yukarıda alıntısını yaptığım sözlerini duyunca hiç şaşırmadım. Roller gereği, her zamanki gibi kamuoyu hazırlanıyor. Muhalefet dümeni ile!..

Biz, TSK Menbiç’te ABD ordusu ile ortak devriye görevi yapıyor diye avunurken, adamların PKK/YPG ile sınırımızda, gözümüzün içine sokarak ortak devriye atması boşuna değil. Ağzımıza bir parmak bal da sürdüler. İran’a uygulanan ambargoda muafiyet listesinde yer alan 8 ülkeden birinin de Türkiye olduğunu ilan ettiler. Türk vatandaşı olarak buna sevinmemek elde değil. Ancaak!.. Bir de muafiyet listesinde olmayanlara bakalım. Irak neden yok?.. Cevabını bilen varsa bana da anlatsın!.. ABD, Irak’a, “İran ile ilişkilerini kesinlikle keseceksin” diyor. Acaba neden?..”

Bunları da beğenebilirsin