Ortadoğu Haber
Dünya'da ve Ortadoğu'da Güncel Haberler

FLAŞ… Rejimden DSG’ye: İntikam alacağız!

Şam yönetimine bağlı Haseke Valisi, Kamışlo’da YPG’nin ana kolunu oluşturduğun DSG tarafından öldürülen rejim askerlerinin intikamının alınacağını söyledi.

Haseke Valisi Cayiz El Musa, dün Kamışlo’da rejim güçleri ve Demokratik Suriye Güçleri arasında çıkan çatışmaya dair açıklamalarda bulundu.

Şam yönetimine yakın bir haber sitesine konuşan Haseke Valisi Cayiz El Musa, “DSG, Suriye hükümetinden özür diledi. Olayın şahsi bir şekilde geliştiğini söylediler ama Suriye hükümeti bu özrü kabul etmeyecek ve öldürülenlerin intikamını alacak” dedi.

ABD ile ilişkisi olan tüm şahıs ve tarafların Suriye hükümeti nezdinde hain olduğunu savunan El Musa, rejim ordusunun Suriye topraklarının tümünü kontrolü altına alacağını belirtti.

Öte yandan, Demokratik Suriye Meclisi (DSM) tarafından yapılan açıklamada, Kamışlo’da yaşanan olayda parmağı olanların kendileriyle Şam arasındaki görüşmeleri sabote etmeyi amaçladıkları ifade edildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Dün Kamışlo’da yaşanan olaydan dolayı büyük üzüntü duyuyoruz. Asayiş güçleri ve Suriye hükümetine bağlı güçlerden kendilerini kontrol etmelerini istiyoruz. Şu aşamada yapılan her ani bir hareket, her çatışma hiçbir tarafın çıkarına hizmet etmeyecektir.

Biz Suriye hükümetinin diyalog görüşmelerini kabul ettik. Biz görüşmelerden olumlu neticeler çıkacağına inanıyoruz ve barış istiyoruz.  “

Dün Kamışlo’da Suriye rejimine bağlı güçlerle özerk yönetime bağlı asayiş güçleri arasında çatışma yaşanmıştı.

Bunları da beğenebilirsin