Ortadoğu Haber
Dünya'da ve Ortadoğu'da Güncel Haberler

Hesabı hacklendi, ‘Abdullah Öcalan öldü’ iddiası

Abdullah Öcalan’ın yeğeni ve HDP Urfa milletvekilli Ömer Öcalan’ın Twitter hesabı kısa süreli hack’lendi ve “Amcam ölmüştür” tweet’i atıldı.

HDP Urfa Milletvekili Ömer Öcalan’ın Twitter hesabından, amcası Abdullah Öcalan’ın öldüğüne dair bir paylaşım yapıldı. Sosyal medyada gündem olan tweet kısa sürede kaldırılırken; Öcalan, hesabının ele geçirildiği açıklamasında bulundu.

HDP’li Öcalan’ın hesabından yapılan ilk paylaşımda, “Sevgili amcam, Kürtlerin lideri Abdullah Öcalan 22:31’de hastaneye kaldırılmış, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. Kamuoyuna duyurulur” ifadeleri yer alıyordu.

Kısa bir süre sonra Öcalan’ın hesabının bilgi kısmında, “Ayyildiz Tim Akademi” ibaresi belirdi ve alttaki paylaşım yapıldı. Hesap kısa aranın ardından yeniden Ömer Öcalan tarafından kullanılmaya başlandı.

Abdullah Öcalan, yaklaşık 2,5 yıl sonra ilk kez cumartesi günü ailesi ile görüşmüştü. HDP Urfa Milletvekili Öcalan, Abdullah Öcalan’ın dün kardeşi Mehmet Öcalan ile görüştüğünü açıklamıştı.

Bunları da beğenebilirsin