Ortadoğu Haber
Dünya'da ve Ortadoğu'da Güncel Haberler

KCK’den Öcalan açıklaması

PKK’nin üst yapılanması KCK, PKK lideri Abdullah Öcalan’la yapılan görüşmeye ilişkin bir açıklama yaptı.

Kürdistan Topluluklar Topluluğu (KCK) Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “İmralı’da yapılan görüşmenin tecridin sona ermesi anlamına gelmediği açktır” denildi.

Açıklamada özetle şu ifadelere yer verildi:

“12 Ocak tarihli görüşme, esasında “Tecridi kıralım ve faşizmi yıkalım” hamlemizi sabote etmek için AKP-MHP iktidarı tarafından geliştirilen bir özel psikolojik savaş girişimi olmaktadır. Zaten bir tatil günü olan cumartesi günü alelacele yaptırılmış olması da bunu açıkça göstermektedir.

Söz konusu özel savaş oyunlarına aldanmayacağız ve İmralı duvarları parçalanıp tecrit sona ererek Önder Abdullah Öcalan özgür yaşar ve çalışır koşullara kavuşana kadar direniş eylemlerimizi geliştirerek sürdüreceğiz.”

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eşbaşkanı Pervin Buldan, dün PKK lideri Abdullah Öcalan’ın, kardeşi Mehmet Öcalan’la görüştüğünü açıklamıştı.

Pervin Buldan, HDP’nin resmi sitesinde yayımlananan çıklamasında şu ifadelere yer vermişti:

“Sayın Abdullah Öcalan ile kardeşi Mehmet Öcalan bugün bir görüşme gerçekleştirdi. Sayın Öcalan’ın sağlık durumunun iyi olduğunu ve birkaç gün sonra halkımızı daha detaylı bilgilendireceğimizi belirtmek isterim.”

Bunları da beğenebilirsin