Ortadoğu Haber
Dünya'da ve Ortadoğu'da Güncel Haberler

Mihraç Ural’a bombalı saldırı

Silahlı Suriye muhalefetine bağlı Ebu Amara Tugayı Lazkiye kırsalında Mihraç Ural’ın konvoyunu hedef aldığı bildirildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Suriye’nin kuzeyindeki Lazkiye iline bağlı Silinfe bölgesinde Türkiye Halk Kurtuluş Partisi Cephesi/ Acilciler (THKP-C ) eski üyesi olan ve  Suriye rejim milislerine komutanlık yapan Türkiye vatandaşı Hatay doğumlu  Mihraç Ural’ın konvoyu hedef alındı.

Daha önceden yola döşenmiş el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesiyle konvoyun hedef alındığını ifade eden kaynaklar, Mihraç Ural’ın da bu konvoyda olduğunu belirtiyor.

Slinfi yolu üzerinde aracına düzenlenen saldırıdan yaralı olarak kurtulan Mihraç Ural, saldırıyı Milli İstihbarat Teşkilatı’nın düzenlediğini iddia etti.

Ural, saldırıda 2 kişinin öldüğünü 2 kişinin de yaralandığını ifade etti.

ekran-resmi-2018-09-06-10.34.23.jpg

Saldırıyı Ebu Amara Tugayı üstlendi

Silahlı Suriye muhalefetine bağlı Ebu Amara Tugayı tarafından sosyal medya ağları üzerinden paylaşılan mesajda saldırının sorumluluğu üstlenildi. Ebu Amara Tugayı geçen Temmuz ayında da Mihraç Ural’ın ekibinden bir isme yönelik Halep’ye saldırı düzenlemişi.

El yapımı patlayıcıyla düzenlenen sadırıda grubun üst düzey bir ismi yaralanmıştı.

Halep merkezli olduğu bilinen Ebu Amara Tugayı Rusya ve İran destekli Esed rejimine yönelik gizli operasyonlar gerçekleştiriyor. Grup geçtiğimiz dönemde rejime air birden fazla mühimmat deposunu havaya uçurmuş, rejim güçlerine bağlı birçok kişiye yönelik suikastler düzenlemişti.

Bunları da beğenebilirsin