Ortadoğu Haber
Dünya'da ve Ortadoğu'da Güncel Haberler

SICAK GELİŞME – PKK’li Karayılan, Bayık ve Kalkan için yeni karar

6’sı polis 12 kişinin hayatını kaybettiği patlamaya ilişkin PKK yöneticileri Murat Karayılan, Cemil Bayık ve Duran Kalkan’ın da aralarında bulunduğu 12 kişi hakkında ‘Kırmızı Bülten’ çıkarıldı.

İstanbul Vezneciler’de 8 Haziran 2016’da meydana gelen ve 6’sı polis 12 kişinin hayatını kaybettiği patlamaya ilişkin PKK yöneticileri Murat Karayılan, Cemil Bayık ve Duran Kalkan’ın da aralarında bulunduğu 12 kişi hakkında ‘Kırmızı Bülten’ çıkarıldı.

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya 5 tutuklu sanık ile avukatları ve saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınları katıldı. Duruşmada dinlenen tanıklar sanıkları tanımadıklarını ve bilgilerinin bulunmadığını belirtti.

Görüşü sorulan Cumhuriyet savcısı tutukluların bu hallerinin devamı yönünde karar verilmesini istedi. Söz alan tutuklu sanık ve avukatları da tahliye talebinde bulundu.

Talepleri değerlendiren mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Mehmet Nur Pala, Eyüp Sever, Murat Bal, Hasan Turan, Ahmet Erdem, Abdulsittar Balsak, Gülşen Bahadır ve Gamze Zere Karadağ’ın bu hallerinin devamına karar verdi.

Aralarında PKK’nin üst düzey yöneticileri Murat Karayılan, Cemil Bayık, Duran Kalkan’ın da bulunduğu firari yakalamalı 12 kişi hakkında tutuklamaya yönelik yakalama emri düzenlenmesine karar veren mahkeme heyeti, bu kişiler hakkında ayrı ayrı tutuklamaya yönelik yakalama kararının infazı için kırmızı bülten çıkarılmasına ve bu hususta işlem yapılmasına hükmetti. Heyet eksik hususların giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Bunları da beğenebilirsin